Rouveen Kaasspecialiteiten

Saskia van der Meer

Saskia van der meer is RMO chauffeur voor Rouveen Kaasspecialiteiten.

“Het is heel belangrijk dat je je tijdens het rijden niet op laat jagen en rustig blijft. Ook hygiënisch en netjes werken is belangrijk"

Group 4

HOE ZIET JOUW WERKWEEK ER UIT?

“Vier dagen per week trek ik er rond vijf uur ‘s ochtends op uit met mijn tankwagen waarin 35.800 liter melk vervoerd kan worden. Ik haal de melk op bij de boeren en lever het af bij de coöperatieve zuivelfabriek Rouveen Kaasspecialiteiten. Zij verwerken meer dan dertig verschillende soorten melk, waaronder gangbare geitenmelk, biologische geitenmelk, koosjer geitenmelk, VLOG gecertificeerde geitenmelk, BGA geitenmelk en superkoosjer geitenmelk.

Ik rijd voornamelijk in het noordoosten van Nederland, maar af en toe ook op de Veluwe. Ik heb ook een tijdje van fabriek naar fabriek gereden maar dit past nóg beter bij mij. Tijdens de ritten op het platteland zie je veel meer van de omgeving en naast een praatje bij de fabriek maak ik nu ook regelmatig een praatje of krijg ik een rondleiding op het boerenbedrijf. Dat kan ook omdat er in de Rijdende Melk Ontvangst weinig tijdsdruk is. Gehaast rijden kan gewoonweg niet met zo’n zware wagen op die kleine boerenweggetjes.

WAAROM HEB JE VOOR DIT WERK GEKOZEN?

“Omdat ik vroeger met mijn ex-man een transportbedrijf had, heb ik de benodigde rijbewijzen gehaald om bij te kunnen springen. Ik bleek het rijden super leuk te vinden! Toen ik op zoek was naar een baan in loondienst zeiden mensen in mijn omgeving dat ik van het rijden best mijn werk zou kunnen maken. Nu kan ik me niet meer voorstellen iedere dag tussen vier muren te moeten werken. De vrijheid, veel buiten zijn en niemand die je op de vingers kijkt; ik wil niet meer anders. Van mijn flexibele werkgever mag ik mijn tijd zelf indelen. Ik vertrek bewust vroeg zodat ik lange dagen kan maken en ook veel tijd door kan brengen met mijn twee kinderen. De appel valt niet ver van de boom; mijn zoon van 17 heeft ook besloten een chauffeursopleiding te gaan doen.”

WAT IS BELANGRIJK IN JOUW WERK?

“Het is heel belangrijk dat je je tijdens het rijden niet op laat jagen en rustig blijft. Ook hygiënisch en netjes werken is belangrijk. Dat is uiteraard vanzelfsprekend bij het werken met voedingsmiddelen, maar omdat je verschillende soorten melk ophaalt die niet door elkaar mogen komen is het éxtra opletten. Iedere keer dat de melk wordt opgehaald worden er kwaliteitsmonsters genomen.

Ik houd van dieren, het platteland en kan goed met de melkveehouders overweg. Ook dat helpt in dit beroep. Omdat vrouwelijke melkrijders in de minderheid zijn keek men in het begin soms wat raar op als ik aan kwam rijden, maar over het algemeen is iedereen positief verrast. Fysiek is het werk niet zwaar. Je sluit de slang aan op de wagen, pompt de melk erin en klaar is Kees. Je ziet dat steeds meer vrouwen dit werk gaan doen!”

RMO chauffeur Saskia van der Meer

“Het is heel belangrijk dat je je tijdens het rijden niet op laat jagen en rustig blijft. Ook hygiënisch en netjes werken is belangrijk"

Group 4

Ontdek de geitenhouders en zuivelaars!

Wist je dat er in Nederland bijna 500 geitenhouders zijn? En dat we meer dan 27 miljoen kilo geitenkaas maakten in 2020? In de geitenzuivelketen werken zonder uitzondering gepassioneerde mensen die van geiten houden en trots zijn wat ze samen tot stand brengen.

Lees hier meer verhalen van makers en boeren:

Mart-Jan de Jong

Mart-Jan de Jong

Mart-Jan de Jong is eigenaar van De Bonte Weide, een biologische melkgeitenhouderij in Stolwijk. Lees

Ontmoet de boer
Jos Stevens zuivelaar

Jos Stevens

Jos Stevens is voorman en Kaasmaker bij zuivelaar DeJong Cheese in Alphen. In dit artikel

Ontmoet de maker
Jowis Zolder

Jowis Zolder

Gerina is werkzaam bij Jowis zolder in Lunteren. Dit is een geitenhouderij waar ook geitenijs

Ontmoet de boer
Zuivelaars-Marian-Rustema

Marian Rustema

Marian Rustema is marketing manager bij zuivelaar Henri Willig. “Samen met onze geitenhouders maken we

Ontmoet de maker
Jan Dijkstra Organic Goatmilk Coörperatie

Jan Dijkstra

Jan Dijkstra is voorzitter van het bestuur van de Organic Goatmilk Coöperatie. In dit artikel

Ontmoet de maker
Klaver Kaas

John Klaver

John Klaver is samen met Marcel, Bas, Tim (neefjes van John) en Thijs (zoon van

Ontmoet de maker

Frank Brinkhaus

Frank Brinkhaus runt in Heythuysen de authentieke en innovatieve geitenhouderij Frank’s Farm.

Ontmoet de boer
Willeke Veldman

Willeke Veldman

“Elke geitenhouder heeft wel een verhaal over een geit die in een onbewaakt ogenblik de

Ontmoet de boer
Frank van Leijs

Frank van Leijsen

In het Noord-Brabantse dorp Haghorst runt Frank van Leijsen het geitenbedrijf De BezienswaardiGeit. In dit

Ontmoet de boer
De roozehoeve

De Roozehoeve

Ronald Paardekooper en Lydia van Beek, eigenaren van de Roozehoeve vertellen in dit artikel hun

Ontmoet de boer
Bettinehoeve

Astrid van den Heuvel

Astrid van den Heuvel is Key account manager bij Bettinehoeve, bekend van de geitenkaas.

Ontmoet de maker
Directeur Wim Brilman

Wim Brilman

Wim Brilman, directeur CBM. CBM is een coöperatie van geitenhouders die zich inzet voor haar

Ontmoet de maker
Kaasproductie Amalthea B.V. zuivelaar Sander Heemskerk

Sander Heemskerk

Sander Heemskerk vindt zuivel een mooi product vanwege de veelzijdigheid. Geitenzuivel is licht verteerbaar, lactose-arm

Ontmoet de maker
Piet den Hertog

Piet den Hertog

“Geiten zijn ontzettend leuk om mee te werken. Ze zijn speels, vrolijk en nieuwsgierig, en

Ontmoet de boer
Bas en Martine Brommer eigenaren geitenhouderij

Bas en Martine Brommer

Bas en Martine Brommer hebben een geitenhouderij in Hippolytushoef ’We hadden altijd al iets met

Ontmoet de boer
biologische_geitenhouderij_reimert

Familie Reimert

Familie Reimert is eigenaar van een biologisch melkgeitenbedrijf in Mariënheem. In dit artikel lees je

Ontmoet de boer

Probeer ook eens

Met geitenzuivel maak je de lekkerste recepten. Of je nu kiest voor melk, kaas of vlees: maak er iets lekkers van!

Arrow-Bow

Geitenzuivel

Lichter verteerbaar dan koemelk en vol van smaak. Geitenzuivel is een ontdekking op zich.

Ontdek het

Geitenkaas

Zacht en smeuïg of juist stevig en vol van karakter. Ontdek jouw favoriet.

Ontdek het

Bokkenvlees

Lang werd het gezien als restproduct, maar inmiddels verdient bokjesvlees een plekje op ons bord.

Ontdek het