Geitenkaas-honing panna cotta

4
15 min
223 kcal

Blaas jouw visite omver met dit lekkere toetje! Een fluweelzachte panna cotta met romige geitenkaas, subtiel gezoet met honing. Perfect als origineel dessert of als afsluiter van een feestelijk diner.

Ingredienten

4
  • 250 ml slagroom
  • 150 ml volle melk
  • 75 g zachte geitenkaas (naturel, zonder korst)
  • 3 el vloeibare honing
  • 2 blaadjes gelatine
  • snufje zout

Geitenzuivel

Lichter verteerbaar dan koemelk en vol van smaak. Geitenzuivel is een ontdekking op zich.

Ontdek het product...

Start met koken

  1. Leg de gelatineblaadjes in een kom met koud water en laat 5 minuten weken.

  2. Doe de slagroom, melk, geitenkaas, honing en een snufje zout in een pannetje. Verwarm op laag vuur en roer regelmatig tot de geitenkaas volledig is gesmolten. Breng niet aan de kook.

  3. Haal het pannetje van het vuur. Knijp de gelatineblaadjes uit en roer ze door het warme mengsel tot ze volledig zijn opgelost.

  4. Verdeel het mengsel over 4 kleine glaasjes of ramequins. Laat iets afkoelen op kamertemperatuur en zet ze daarna minimaal 4 uur (of een hele nacht) in de koelkast om op te stijven.

  5. Eet smakelijk!

Klaske Bakker is culinair redacteur

Klaske Bakker

Ambassadeur Klaske

Klaske Bakker is culinair redacteur van Landleven en auteur van o.a. een kookboek.

Leer Klaske kennen
Vector (33)

TIP!

Garneer vlak voor het serveren met een drupje honing en wat verse tijm, je favoriete fruit of gehakte walnoten voor een knapperige twist.

Wist je dat?

De geit is een van de eerste dieren die mensen zijn gaan houden.

Vertel me meer!

Andere recepten

Mango Lassi

Mango Lassi

Wat heb je nodig?